AKTUÁLNĚ

  Naše střecha chrání před deštěm i před vedrem

  První dny provozu letní scény ukázaly, že naše střecha dokáže hlediště ochránit nejen před deštěm, ale také před vedrem jako funkční slunečník. Neboť její povrch je vybaven UV filtry, které odrážejí sluneční záření. Diváci se shodují na tom, že se pod ní cítí lépe, a to i ve dnech, kdy jsou atakovány teplotní rekordy. Nám zkrátka léto ukazuje jenom tu příjemnou stránku.
  strecha

  Je hotovo!

  Takhle to vypadá, když je prostě hotovo. Nová pražská letní scéna je komplet a Kristýna Frejová s Petrem Čtvrtníčkem odcházejí z poslední zkoušky novinky Láska v přímém přenosu, kterou vám na Hvězdném létě představíme už 24. června!

  hotovo 20190619 133137

  Letní scéna stojí!

  Máme postaveno kompletní hlediště a jeviště. Už se těšíme, až ho zaplní první diváci i první herci. Ale ještě máme kus práce před sebou, aby bylo vše připraveno 22. června na živý přenos pořadu Českého rozhlasu Tobogan, 23. června na koncert Tomáše Kluse a 24. června na první reprízu nové komedie Láska v přímém přenosu
  hotovo

  Stavíme!

  V prostorech pod žižkovskou věží už roste amfiteátr Hvězdného léta. Začínáme odzadu, tedy posledními řadami.  Pokud půjde vše dle plánu, tak hlediště, jeviště i zákulisí by měly být komplet 10. června.
  stavime

  Předprodej na přidanou komedii Federer – Nadal startuje 3. května

  Těší nás velký zájem o komedii Petra Kolečka Federer- Nadal v podání Marka Taclíka a Jakuba Prachaře. Repríza 10. července je již skoro vyprodaná, a tak přidáváme nový termín 11. července od 20,30h. Předprodej zahajujeme 3. května v 10h online na tomto webu i na pokladně Divadla Kalich (Jungmannova 9).
  federe nadal MG 9763

  Tobogan v prodeji

  Natáčení pořadu Českého rozhlasu Dvojka Tobogan v sobotu 22. června od 11 hodin přímo z jeviště naší letní scény je již v prodeji za jednotné vstupné 99 Kč. Přijďte strávit příjemné dopoledne s moderátorem Alešem Cibulkou a jeho hosty Ivou Janžurovou, Janou Paulovou, Evou Holubovou a Kristýnou Frejovou, na které se můžete těšit také v komediích Hvězdného léta. Svými písničkami jejich povídání doprovodí Roman Tomeš.
  Cibulka

  V novince Čas pod psa zazáří Kostková, Josefíková a Málková

  V rámci Hvězdného léta uvedeme horkou novinku Divadla v Rytířské – výbornou komedii Čas pod psa se zářným ženským trojlístkem Terezou Kostkovou, Evou Josefíkovou a Mášou Málkovou, které doplní Pavel Nečas s Karlem Zimou. Náhodné setkání třech žen v jedné kavárně se promění v gejzír komických situací, v nichž důvěrně poznáme řadu dobře pojmenovaných témat z reality života. Přijďte se pobavit na letní scénu pod žižkovskou věží 29. června nebo 14. července. Vstupenky jsou již v prodeji.
  Cas pod psa

  Jako Caveman baví nově i Cavewoman

  Hvězdné léto bude hostit kultovní one man show Caveman a pozor – také horkou novinku Cawewoman, která na slavného Cavemana volně navazuje. Pod letní oblohou si tedy můžete užít humorně podaný mužský i ženský pohled na věčný souboj obou pohlaví, na (kolikrát marnou) snahu muže a ženy žít vedle sebe na stejné planetě. Představení Caveman uvedeme 9. 7., Cavewoman 18. 8. Obě představení již jsou v prodeji.
  Caveman

   

  Na Hvězdném létě budou řádit i Dva nahatý chlapi

  Seriózní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostali… Tak začíná velký hit současné české divadelní scény, komedie Dva nahatý chlapi s Martinem Zounarem, Martinem Krausem, Danielou Šinkorovou a Martinou Randovou, který uvedeme 12. 8. Autorem této vydařené komedie je uznávaný francouzský dramatik Sébastien Thiéry, od něhož máme v programu Hvězdného léta ještě jednu úspěšnou hru – komedii Začínáme končit s Barborou Hrzánovou a Radkem Holubem. Tu uvedeme 28. 8. Na oba termíny si již nyní můžete zajistit vstupenky.
  Dva nahaty chlapi

  Dárek k únorovému nákupu vstupenek

  Od chvíle, než konečně zasedneme za příjemného letního večera pod hvězdnou oblohu a třeba s drinkem v ruce se budeme bavit na inscenacích Hvězdného léta pod žižkovskou věží, nás dělí ještě několik chladných měsíců. Proto jsme se rozhodli vás zahřát čajem od Teekanne. Krabičku ovocno – bylinných sáčkových čajů Winter Time od nás dostanete jako dárek k nákupu vstupenek na jakékoli představení naší nové letní scény. Nabídka platí pro prvních 300 diváků, kteří si pro vstupenky na Hvězdné léto přijdou v měsíci únoru do pokladny Divadla Kalich (Jungmannova 9)!
  teekanne

  Láska na plakátě

  První reprízy komedie Láska v přímém přenosu na Hvězdném létě se blíží závratnou rychlostí. Už 24. června ji pod žižkovskou věží uvidí první diváci. Pod hvězdnou letní oblohou ji hrajeme do 26. června. Těšte se v ní na 5 výtečných herců v 15 rolích. Na jaká jména konkrétně, prozradí zbrusu nový plakát k inscenaci.
  Laska v primem prenosu plakat

  Pilně zkoušíme Lásku v přímém přenosu

  Nová, výtečně napsaná komedie Láska v přímém přenosu bude prvním představením Hvězdného léta, uvedeme ji ve dnech 24. až 26. června, a tak už ji naplno zkoušíme pod vedením režiséra Romana Štolpy. Těšte se na pět herců, kteří se komediálně vyřádí v 15 rolích! Této velké výzvy se chopili Petr ČtvrtníčekKristýna FrejováDavid SuchařípaIvana Korolová / Michaela TomešováMartin Kavan / Radek Zima. Doporučujeme zajistit si vstupenky s dostatečným předstihem.
  Laska 14

  Přidáváme srpnový Veletoč

  Autorská komedie Ivy Janžurové Veletoč je všude, kam zavítá, beznadějně vyprodaná. Proto na Hvězdném létě přidáváme k už teď téměř plnému původnímu termínu 20. srpna další reprízu 21. srpna též od 19 hodin. Vstupenky na oba termíny jsou v prodeji. Velkou komediální jízdu Ivy Janžurové a Evy Holubové v hlavních rolích skvěle doplňují Sabina RemundováMarian RodenAleš Bílík a Přemysl Pálek

  O Veletoči toho hodně prozradila Iva Janžurová při své návštěvě Hosta Lucie Výborné na ČRo1 – Radiožurnálu ZDE.

  Už se staví!

  Prostory pod žižkovskou věží, ve kterých pro vás připravujeme komfortní amfiteátr, se začínají měnit. Pod lávkou se nově tyčí protizvuková stěna, která bude izolovat zvuky, jež by rušily představení, a zároveň má za úkol pomoci, aby jednotlivá představení nerušila okolí.
  stena

  Federer – Nadal je kultovní komedie od Petra Kolečka

  Dne 10. července bude na Hvězdném létě k vidění kultovní komedie Federer – Nadal od dramatika Petra Kolečka, mj. autora seriálu Most!. Jedná se o další z celé řady představeních na letní scéně, jež jsou v běžné divadelní sezóně beznadějně vyprodaná. Jakub Prachař a Marek Taclík vám společně s Petrem Kolečkem nabídnou pět setů autorského divadla, které se nebojí metafyzického obsahu: Tenisu! Bílé trenky, tvrdé údery, chytré kraťasy i halušky Rogerovy tchýně… Představení je již v prodeji.
  Federer Nadal MG 9678 c

  Jan Kraus bez zábran

  V úterý 16. července bude patřit jeviště nové divadelní scény pod žižkovskou věží populárnímu moderátorovi, herci a autorovi Janu Krausovi. V jeho originální talk show Co jinde neuslyšíte, stvořené jen pro tento večer, mu budete moci položit jakýkoli dotaz. Na všechno, co jste kdy chtěli o Janu Krausovi vědět, ale dosud jste neměli možnost se zeptat.
  Kraus

  Do předprodeje přibývají Kraus, Melody Makers, Kolečko i Pecková s Hrzánovou

  Program Hvězdného léta pod žižkovskou věží hlásí další atraktivní přírůstky. Ve středu 13. března startuje na tomto webu i na pokladně Divadla Kalich (Jungmannova 9, Praha 1) předprodej na přidaná představení talk show Jana Krause 16. 7., koncert Ondřeje Havelky a Melody Makers 12. 7., komedie Petra Kolečka Federer- Nadal 10. 7. či herecko-pěveckou lahůdku Carmen Y Carmen s Barborou Hrzánovou a Dagmar Peckovou 28. 6.

  Přidáváme také komedie Jméno, Cena za něžnost, Můj nejlepší kamarád a Intimní příběhy z ráje. A moc nás těší velký zájem o novinku Hvězdného léta, komedii s Petrem Čtvrtníčkem Láska v přímém přenosu, které přibyl termín v prodeji 26. 6., kdy bude mít oficiální premiéru.

  Premiérou Hvězdného léta bude komedie výtečného kanadského autora

  První ročník Hvězdného léta pod žižkovskou věží otevře 23. června unplugged koncert Tomáše Kluse a hned 24. června premiéra komedie Norma Fostera Láska v přímém přenosu. V režii Romana Štolpy v ní uvidíte Petra Čtvrtníčka, Kristýnu Frejovou, Davida Suchařípu ad. Norm Foster je nejhranější a nejúspěšnější kanadský divadelní autor všech dob. Napsal přes padesát divadelních her, které se každoročně dočkají více jak sto padesáti premiér po celém světě. Proto doma Fosterovi přezdívají „kanadský Neil Simon“. Hry, které napíše v poslední době, mají premiéru na Festivalu Norma Fostera, což je festival inscenací výlučně jeho her. Někdo se prostě stane klasikem už zaživa. Komedie Láska v přímém přenosu je jednou z jeho nejslavnějších her.

  PF 2019

  Naši vážení budoucí diváci, přejeme vám krásné Vánoce a hodně zdraví i radosti v roce 2019. Těšíme se v něm na setkání s vámi na místě, které nově zasvětíme divadlu – na nové letní scéně pod žižkovskou věží. Nechť vám zima ukazuje jen svou přívětivou tvář, jaro vás osvěží a od června 2019 na Hvězdném létě na viděnou!

  Letní scéna, na kterou neprší

  Nová letní divadelní scéna pod žižkovskou věží se bude moci pochlubit vedle repertoáru podporujícího správnou letní pohodu a celkového diváckého komfortu jedním naprostým unikátem - systémem rychlého zastřešení, kterým bude vybavena pro případ deště. Díky němu bude možné operativně skrýt pod střechu celé hlediště. Diváci se tak nemusí obávat, že se představení nedohraje kvůli dešti a budou ochuzeni o zážitek.
  letni zastreseni

  Image

  Společně jsme již na Dobrý skutek vybrali 42130 Kč.
  Děkujeme!

  © 2019 HAMLET PRODUCTION a.s.